Artykuły   Najpopularniejsze artykuły


O Artykule
Dodano: 5-10-2006
Ilość wyświetleń: 93905
Ocena artykułu: 3.2/5
calacalacalapustapusta

Zmiana barwy komendą zastąp kolor (replace color)

Photoshop daje możliwość zmiany danego koloru na dowolny inny, wskazany przez użytkownika. Można w tym celu posłużyć się na przykład komendą Obrazek - Dopasuj - Zastąp kolor (lub "Wymień kolor" zależnie od wersji programu).
Po użyciu komendy Zastąp kolor otworzy się jego okno dialogowe, które na pierwszy rzut oka może wyglądać na dość skomplikowane. W istocie jego obsługa nie jest na szczęście bardzo trudna, choć uzyskanie wiarygodnego efektu bywa niekiedy dość trudne. Mimo to spróbujmy.Pierwsze kroki w pracy z kolorami należy stawiać na twardym gruncie, w oparciu o proste przykłady.U góry okna Zastąp kolor znajduje się suwak Tolerancji. Należy posługiwać się możliwie niskimi wartościami, ponieważ zbyt duża tolerancja może spowodować, że zakres obróbki będzie zbyt szeroki i w rezultacie zbyt wiele pikseli o barwie podobnej do wskazanej ulegnie edycji, a obraz przestanie wyglądać naturalnie.

Nad suwakiem Tolerancji znajdują się trzy kroplomierze. Pierwszy, podstawowy służy do wskazania barwy którą zamierzy zmienić. W naszym przypadku będzie to morski kolor samochodu. Następnie klikamy w kroplomierz ze znakiem PLUS, co oznacza, że kolejne wskazane na obrazu barwy zostaną klasyfikowane jako przeznaczone do edycji. Zatem klikamy w różne miejsca samochodu, tak aby objąć wszystkie odcienie błękitu. Wraz z kolejnymi kliknięciami w zdjęcie, w oknie podglądu samochód stawać się będzie coraz bielszy. Im bardziej biały obiekt, tym bardziej bezpośredniej obróbce ulegną znajdujące się w tym obszarze kolory. Na ilustracji niemal cały samochód jest już biały - taki efekt jest wynikiem kilkukrotnego wskazania różnych odcieni karoserii auta.

Teraz można się już zająć dolną częścią okna Wymień kolor. Znajdują się tam trzy suwaki. Najistotniejszy jest dla nas oczywiście suwak Barwa, gdyż służy on do zmiany koloru. Przesuwając go w lewo lub w prawo, sprawiamy, że kolory ulegają zmianie zgodnie z intensywnością bieli w oknie podglądu. Światło odbijające się w masce samochodu sprawia, że kolor błękitny jest tam bardzo subtelny, dlatego też w tym miejscu obróbka jest mniej radykalna - wymieniane są kolory wyłącznie pikseli niebieskich, a nie białych, które też tam występują.

Dodatkowych operacji na kolorach dokonuje się przy pomocy suwaków Nasycenie i Jasność. Nazwy mówią same za siebie i bez trudu na drodze eksperymentu można pojąć sens ich działania.Suwak Barwa przeciągnięto w prawo celem zmiany koloru samochodu na zielony. Suwak Nasycenie przesunięto w prawo, aby zieleń była bardziej intensywna.

O tym jak wiarygodnie dokonywać zmiany koloru bardziej skomplikowanych obiektów, jak na przykład oczy, możesz się dowiedzieć z rekomendowanych przez profesjonalistów filmów instruktażowych CYFROGRAFIA PORTRETY.To jest fragment z filmów instruktażowych
CYFROGRAFIA - Portrety
Kup filmy instruktażowe w CYFROGRAFIA.PLKomentarze [18]

tOnmJuVLmaDPhPSEHxV [31 Pałdziernik 2009, 09:08]
byYx7Q ncytmtckevko, [url=http://mhxbwildokyt.com/]mhxbwildokyt[/url], [link=http://lxdnvmubzyik.com/]lxdnvmubzyik[/link], http://fkaohmjvhazm.com/

irrmIeOPTKqE [31 Pałdziernik 2009, 08:43]
RMgRaD jegsimnoruhv, [url=http://qnzyaltqcvfe.com/]qnzyaltqcvfe[/url], [link=http://htuopdhclzae.com/]htuopdhclzae[/link], http://igskuprzgrbu.com/

Sylwia [18 Czerwiec 2009, 14:42]
jaka jest dokładna nazwa tego programu?

Anonim [21 Grudzień 2008, 16:05]
制造铝合金升降机 ,铝合金升降机产品;铝合金升降台,铝合金升降台配件。高空作业平台流水线,高空作业平台设备。小型冷库设备。

Anonim [21 Grudzień 2008, 15:36]
销售文化衫,文化衫产品,文化衫种类;制造频闪仪,频闪仪设备,频闪仪产品;提供中ś˝çŠşĺŽ‹ćœşç˝‘é”€ĺ”Žčžşć†çŠşĺŽ‹ćœşďźŒĺ°ĺž‹čžşć†çŠşĺŽ‹ćœşçŚťç­‰ă€‚č˝¨é“č˝ŚďźŒç”Ÿäş§äžŻč˝Śäş­ĺšżĺ‘Šĺ–ˇçť˜ďźŒčˇŻç‰Œĺšżĺ‘Šĺ–ˇçť˜ćœĺŠĄă€‚

Anonim [19 Grudzień 2008, 16:00]
Has professinal Punch press, our technology of Punch press is very advanced, Grainger is your source for pressure gauge, pressure gauges are devices,生产不锈钢压力表、电接点压力表、隔膜压力表,embroidery machine , Filling machine , liquid filling machine , laminate flooring ,designer replica handbags.

Anonim [18 Grudzień 2008, 09:30]
电动流水线,流水线设备,流水线产品;板链生产线,生产线设备;电动车流水线,流水线自动化,流水流程。电动生产线,提供杭州空调维修服务。

Anonim [16 Grudzień 2008, 10:39]
产品有冷水机、SML系列冷水机、SML系列冷水机。模温机、速冷速热模温机、高光注塑模温机等。提供饮料机械设备,ż ĺŽść¸ŻéĽŽć–™ćœşć˘°,食品饮料机械, Find Filling Machine - Liquid Filling Machine, Bottle Filling Machine and more. 灌装封盖机设备。

Anonim [12 Grudzień 2008, 09:57]
提供登记公司注册程序、公司注册流程、上海注册公司流程跟踪, 代理上海注册公司服务,注册公司是一家专业从事上海注册公司、提供如何注册公司。

Pietia [7 Pałdziernik 2008, 11:02]
Koledzy a jak zmienic kolor metaliczny np. grafitowy metalik na niebieski metalik robie tym sposobem i nie da rady duzo zdziałać macie jakąś rade??

  1 / 2
Dodaj własny komentarz
Komentuj:
Podpis: Adres e-mail:
Wycinanie obiektów
Dodano: [18|06|2006]
Odwiedzin: 98490
Zmiana barwy komendą zastąp kolor (replace color)
Dodano: [5|10|2006]
Odwiedzin: 93905
Natychmiastowe usuwanie efektu czerwonych oczu
Dodano: [9|06|2006]
Odwiedzin: 62728
Instalacja dodatków w Photoshopie
Dodano: [3|06|2006]
Odwiedzin: 49298
Planowanie obrazu i fotografowanie - cz.4
Dodano: [14|09|2006]
Odwiedzin: 34462

Aktualnie osób online: 1
Najwięcej osób 369 było obecnych w dniu: 15|01|23
Wszystkie elementy graficzne oraz znaki firmowe są zastrzeżonymi znakami producentow i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.
Fotoobrazy