Publikacje   Najpopularniejsze publikacjeCyfrografia - EfektyRecenzja:
Cyfrografia - Efekty

Cena: 114 złRafał Olszak, to wydawca pierwszych w Polsce profesjonalnych filmów instruktażowych poświęconych cyfrowej edycji obrazów. Kilkanaście pozycji w ofercie, wydawanych cyklicznie świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego rodzaju materiały szkoleniowe i pomimo ceny, która w przypadku niektórych kursów nie jest niska, warto wydać nieco więcej inwestując tym samym w doskonalenie własnych umiejętności.

Na testy trafił do nas jeden z egzemplarzy pakietu CYFROGRAFIA: Efekty.

W skład kursu wchodzą następujące filmy:

Efekt Anielski
Efekt rozpadu (w 5 częściach)
Efekt hydrauliczny (w 3 częściach)
Motylem jestem (w 3 częściach)
Mroczny klimat
Ogniste lustro (w 4 częściach)
Portret podwodny (w 2 częściach)
Realistyczne nałożenie tekstury
Wydzielanie ognia

Już po kilku minutach kursu zauważa się, że przewaga „video-tutoriali” nad ich formą książkową jest znaczna. Użytkownik śledząc wizualnie etapy cyfrowej obróbki fotografii ma pewność, że nie utknie w martwym punkcie, co niejednokrotnie zdarza się w „papierowych poradnikach” mniej zaawansowanym użytkownikom.

Poruszając temat poziomu zaawansowania opisywanego egzemplarza CYFROGRAFIA: Efekty, pragnę dodać, iż rzeczowe, niejednokrotnie zabawne uwagi lektora (w tej roli Rafał Olszak) sprawiają, że cały kurs nie tracąc jednocześnie na swoim profesjonalizmie jest łatwy w odbiorze również dla użytkowników mniej zaawansowanych w posługiwaniu się narzędziami graficznymi.

Od strony technicznej filmy przygotowane są również na bardzo wysokim poziomie. 9 kursów zamieszczonych na 2 płytach DVD w bardzo dobrej rozdzielczości plikach wideo zostało podzielonych na kilku i kilkunastu minutowe części, a dostęp do nich jest bardzo łatwy poprzez proste menu startowe. Wszystkie filmy zostały nagrane bazując na programie Adobe Photoshop w wersji CS3 Extended.

Oprócz 244 minut kursów na płycie znajdziemy również materiały Ĺşródłowe, wykorzystane na poszczególnych etapach tworzenia kolejnych efektów, z licencją zezwalającą na użycie ich wyłącznie do celów dydaktycznych i prywatnych.

Ciekawostką jest konkurs - na wzięcie w nim udziału serdecznie zapraszamy. Co trzeba zrobić, aby wygrać cenne nagrody w postaci książek oraz filmów instruktażowych ?
Wystarczy zakupić kurs i wykorzystać efekty w nim prezentowane we własnych projektach. Więcej informacji znajdziecie na stronie
www.cyfrografia.pl/efekty.html.

Pomimo niedosytu jaki może pozostać po „zaledwie” kilkuset minutach solidnie wykonanych efektów na fotografiach, gorąco polecam tą pozycję zarówno wszystkim mniej zaawansowanym graficznie użytkownikom, chcącym nauczyć się tworzyć realistyczne efekty specjalne w obszarze cyfrowej edycji obrazów, jak również tym bardziej zaawansowanym użytkownikom programu Photoshop, którzy zechcą doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności.

Przykładowe efekty:


Motylem jestem
Motylem jestem


Efekt hydrauliczny
Efekt hydrauliczny


Ogniste lustro
Ogniste lustro


Efekt sceny podwodnej i bąble powietrza
Efekt sceny podwodnej i bąble powietrza


Efekt mroku i ramka do galerii internetowej
Efekt mroku i ramka do galerii internetowej


Dodawanie skrzydeł i efektu poświaty (neonu)
Dodawanie skrzydeł i efektu poświaty (neonu)


Wydzielanie i montowanie płomieni
Wydzielanie i montowanie płomieni


Efekty rozpadu i fotomontaż
Efekty rozpadu i fotomontaż


Realistyczne nałożenie tekstury
Realistyczne nałożenie tekstury
   
Dodaj własny komentarz
Komentuj:
Podpis: Adres e-mail:
CYFROGRAFIA - Cyfrowe kłamstwa
Dodano: [1|11|2006]
Odwiedzin: 23456
Cyfrografia - Efekty
Dodano: [2|11|2008]
Odwiedzin: 21942
CYFROGRAFIA - Korekcja fotografii
Dodano: [5|04|2007]
Odwiedzin: 20089
Cyfrografia - Efekty 2
Dodano: [2|11|2008]
Odwiedzin: 14975
CYFROGRAFIA W PLENERZE z Adobe Photoshop CS
Dodano: [13|06|2006]
Odwiedzin: 14898

Aktualnie osób online: 2
Najwięcej osób 369 było obecnych w dniu: 15|01|23
Wszystkie elementy graficzne oraz znaki firmowe są zastrzeżonymi znakami producentow i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.
Fotoobrazy